Yeşil Elmanın İnanılmaz Faydaları

4.603
A+
A-
Yeşil Elmanın İnanılmaz Faydaları

Faydalarını saymakla bitmeyen elma sağlığınızı korumakla adeta görevlendirilmiş. Elmanın fayları konusunda bilgi sahibi olmanız ve doğru tüketmeniz sağlığınıza katkı sağlayacaktır. Ancak elmanın bir çeşidi olan yeşil elma sağlık açısından bambaşka bir farklılık sunuyor. Gelin yeşil elmanın faydalarına bir göz atalım.

Kalori bakımından oldukça düşük olan yeşil elma diyet yapanlar için oldukça yararlı bir besin. Şöyle söyleyelim orta/küçük boy bir yeşil elmanın kalorisi 50-60 kaloridir. Aynı zamanda lif bakımından zengin olması da doyurucu bir özelliğe sahiptir. Şimdi de asıl faydalarından bahsedelim.

İşte Yeşil Elmanın Faydalarından Bazıları

1.Lif bakımından oldukça zengin
Yeşil elmanın lif bakımından zengin olması en çok bağırsaklarınıza yarar. Sindirim sisteminizi düzenler ve dolaşımın da hızlı olmasını sağlar. Sağlıklı bir bağırsak dolaşımı sizi de sağlıklı kılacaktır. Yeşil elmayı kabuğuyla yemenizde fayda var.

2. Yüksek bir mineral deposu
Yeşil elma önemli mineral olan demir bakımından oldukça faydalı bir besindir. Bu mineral kanımızdaki oksijen seviyesini artırır, kadınlara has sağlık sorunlarını gidermeye yardımcı olur. Yeşil elmadaki diğer mineraller de çinko, bakır, manganez ve potasyumdur.

 3. Kilo vermek isteyenlerin olmazsa olmazı
Sağlıklı kilo vermek isteyenler her gün iki adet yeşil elma yiyerek başlamalılar. Yeşil elma içerdiği lif bakımından tokluk hissi yaratır. Kan şekeri seviyesini azaltır ve kolesterol seviyesini düşürür. Ve en önemlisi de karın kaslarınızın çevresindeki yağların yakılmasında büyük önemi vardır.

4. Daha genç bir cilt
Genç bir cilde sahip olmayı kim istemez ki… Bu yüzden yeşil elma en etkili yöntemlerden biridir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde hücrelerinizi yeniler ve daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlar.

5. Diyabeti önlemede etkili
Diyabeti önlemede etkili bir yapıya sahip olan yeşil elma ayrıca diyabeti olan kişiler için de önerilen bir besindir. Genelde diyabetik diyetlerde yeşil elma yoktur fakat yeşil elma kan şekerini kontrol etmeye yardımcı petkin adı verilen bir çeşit lif sağlar.

6. Kanın pıhtılaşmasını sağlar
Yeşil elma K vitamini bakımından da yararlı bir besindir. Bu da yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Sürekli diş eti kanamasından şikayetçiyseniz daha fazla yeşil elma tüketmek bu sorunu aşmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: İnsanlık İçin Mucize: Sirke Nedir? Sağlığa Faydaları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.