Yaz Aylarında Aşırı Terleme İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

8.810
A+
A-
Yaz Aylarında Aşırı Terleme İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Hava sıcaklıkları iyiden iyiye artmaya başladı ve bu sıcaklıklara bağlı olarak terleme sorunu ortaya çıktı. Bu terleme için doğal tedavi yöntemleri elbette var. Belirteceğimiz çözümler ile terleme sorunundan kurtulacak daha temiz ve kokusuz bir yaz geçireceksiniz.

Aşırı Terlemenin nedenleri

Terleme vücudumuzda ayaklar, koltuk altı, sırt bölgesi ve vücudumuzun genel kısımlarında oluşabilir. Terleme sadece sıcak havalardan dolayı değil, birçok etkene bağlı olarak da oluşabilir. Bunlar;

  • Aşırı kilo ve obezite,
  • Alkol bağımlılığı,
  • Kadınlarda menapoz dönemi,
  • Solunum hastalıkları,
  • Stres ve diyabet gibi…

Aşırı Terleme için doğal tedavi yöntemleri

Eğer yukarıda belirttiğimiz sorunlar haricinde aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız aşağıda belirteceğimiz terleme için doğal tedavi yöntemleri sizin tedaviniz olacaktır.

Buğday çimi suyu ile terleme tedavisi

Terlemeye neden olan asitler ve toksinleri buğday çimi suyu ile dengeleyebilirsiniz. Her gün düzenli olarak 1-2 bardak içeceğiniz buğday çimi suyu, terleme sorununun önüne geçecektir.

Elma sirkesi ile terleme tedavisi

Vücudunuzda terleme sorunu olan bölgelerinizi ılık ve bol suyla yıkayın. Daha sonra terleme olan bölgeye elma sirkesini pamuk yardımıyla sürün. Eğer akşam yapıyorsanız sabah duşunuzu aldıktan sonra terleme sorunu bölgeye pudra veya deodorant sürebilirsiniz.

Domates suyu ile terleme tedavisi

Düzenli olarak içilen domates suyu, ter salgılayan gözenekleri küçültmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bir diğer yöntem ise 10 ila 15 dakika arasında terleyen bölgeye süreceğiniz domates suyudur.

Limon ile terleme tedavisi

Terleme için doğal tedavi yöntemleri arasında en etkilisi limon ile terleme tedavisidir. Bir bardak suyun içine 1 adet limon sıkın. Daha sonra bez veya pamuk yardımıyla terleme sorunu olan bölgeye sürün. 30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile duş alabilirsiniz. Bu yöntemi günlük olarak uyguladığınızda terleme sorununa çözüm olacaktır.

Ter kokusunu önlemek ve terleme tedavisi için bunları mutlaka uygulayın.

  • Gün boyunca bol su tüketmek sizi ter kokusundan kurtaracaktır.
  • Günlük olarak duş almalısınız ve duşta antibakteriyel sabun kullanmalısınız.
  • Yaz aylarında çok fazla baharat tüketmek, terleme ile birlikte ter kokusuna da neden olacaktır.
  • Aşırı kilolardan kaçının. Aşırı kilolar terleme sorununa yol açacağını unutmayın. Aşırı kilolardan kurtulmak için doğal bitki çaylarından faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Göğüs ve Dekolte Bölgesindeki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.