Uzun & Mutlu Bir İlişkinin, Olmazsa Olmazı Nelerdir?

Uzun & Mutlu Bir İlişkinin, Olmazsa Olmazı Nelerdir?

Pek çok kadın sağlıklı ve uzun bir beraberlik ister. Günümüzde maalesef ki bu istek, kişisel hedef planlaması daha öncelikli olduğu için pek çok kadın için bir hayal olarak kalabilir. Uzun bir ilişkiye sahip olan çiftlerin sayısı gitgide azalmaktadır.

Uzun ve Mutlu İlişki İçin 5 Hayati Tavsiye

İlişkileri yüzeysel yaşayıp bitirmek neredeyse bir moda haline dönüşüyor. Fedakarlık yapmak, karşısındaki kişi ile empati yapmak gerilerde kalıyor. Siz de huzurlu ve mutlu uzun bir birlikteliğiniz olsun istiyorsanız çaba göstermeye kararlısınız demektir. Bu yazıya ek olarak Uzun ilişkinin sırları nelerdir? konulu yazımızı okuyarak biraz daha yardım alabilirsiniz.

Her ilişki birbirinden farklıdır. Bu, her iki tarafın kişilik özellikleri ile şekillenir. Çok mutlu bir beraberliği olan bir arkadaşınız olabilir ve ondan tavsiye alabilirsiniz ama tavsiyeleri sizin ilişkiniz için geçerli olmayabilir.

Tavsiye 1: Başkalarının ilişkileri ile kendi ilişkinizi kıyaslamayın.

Başkalarının ilişkileri ile kendi ilişkinizi kıyasladığınızda, bu sadece ve sadece mutsuzluk doğurur. Başkalarının ilişkilerinin sizinkine nazaran bir iki iyi yönü olabileceği gibi, sizin ilişkinizinde diğer ilişkilere kıyasla daha iyi sayılabilecek yönleri illaki vardır.

Gel gör ki, biz hep daha iyisini istediğimiz için ilişkimizin iyi yönlerini çoğu zaman kaybettikten sonra daha net fark edebiliyoruz. Dolayısıyla her insan aynı yapıda olamayacağı için kimseye bir faydası olmayan ve çoğu zaman ortamı net bir şekilde gerdiği kanıtlanmış: kıyaslama yapmak ile ne kendinizi, ne de eşinizi yormamaya gayret ediniz.

Tavsiye2: Sevgi, Saygı ve Özveri

Klasik bir durum dediğinizi duyar gibiyiz. Bu üç özellik sadece ikili ilişkilerde değil, çevre ilişkileriniz için de önemlidir. Kendinize ne kadar saygı duyarsanız çevreniz de size o kadar saygı duyar ve tabii partneriniz de size karşı saygılı olur.

Tavsiye 3: Net Olun

İlişkinizde net olmak ve konuşabilmek ilerleyen süreçte sağlam ve sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlar. Söylemeyeyim bana kızar veya kırılır diye ertelediğiniz her şey uzun bir ilişki planlamasında eninde sonunda karşınıza çıkacaktır.

Tavsiye 4: Paylaşımcı Olun

Partnerinizle her ikinizinde hoşlandığı şeyleri yapabileceğiniz zaman dilimleri oluşturmalısınız.Uzun ilişkinin sırlarınelerdir sorusunun en önemli yanıtı budur aslında. Günlük koşuşturma içerisinde çiftler birbirlerine vakit ayıramazsa ilişki yorulur ve kısalır. Sevdiğiniz kişi ile paylaşacağınız zamanlar artar ise ilişkiniz o kadar değer kazanır.

Tavsiye 5: Arkadaşlarınızı Unutmayın ve İkinizin de Bir Hayat Alanı Olsun

İlişkiniz yeni başladığında veya devam ederken çoğu zaman kendi hayatımızı göz ardı ederiz ve sosyal çevremizden uzaklaşırız. Halbuki bu son derece yanlıştır. Partnerinizle çok ayrı kalmamanız gerektiği gibi çok bir arada olmak da sıkıcı hale gelebilir. Birbirinizi özleyebilmelisiniz. Ayrıca sıkıntınızı, sevincinizi paylaşabileceğiniz arkadaşlarınız mutlaka olmalıdır.

İlginizi çekebilir: İlişkiyi Güçlendirmek İçin Bunları Yapmaktan Vazgeçmeyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.