Tüm Cilt Tiplerine Uygun Aloe Vera Maskeleri

8.948
A+
A-
Tüm Cilt Tiplerine Uygun Aloe Vera Maskeleri

Aloe vera zambakgiller familyasından Afrika kökenli bir bitkidir. İçeriğinde barındırdığı mineraller, vitaminler, aminoasitler ve enzimler sayesinde faydası oldukça fazladır. Bitki genel olarak maske olarak kullanılır. Aleo vera maskeleri cilt için oldukça faydalı ve etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Aloe Veranın Faydaları Nedir?

Aloe vera E ve C vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Bu sayede cildi içerden besler ve ciltteki kolojenmiktarını arttırır bu da sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşulmasını sağlar. Bunun yanı sıra aloe vera faydaları;

  • Cildi temizler ve nemlendirir.
  • Saçların ve cildin parlamasını sağlar.
  • Ciltteki kahverengi lekeleri giderir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
  • Saçların dökülmesini önler ve hızlı uzamasını sağlar.

Cilt Tiplerine Göre Aloe Vera Maskeleri

Aloe vera jeli tek başına kullanıldığı gibi etkisini arttırabilmek adına çeşitli malzemelerle de birleştirilerek maske olarak kullanım sağlanabilir. Aloe vera maskeleri cilt tiplerine göre değişiklik göstermektedir.

Kuru Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Kimyasal ürünler kullanmadan cildinizi yenileyebilir ve kalıcı etkili çözümler elde edebilirsiniz. Aloe vera maskelerinemlendirme özelliği sayesinde cildinizi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

1. Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Cilt kuruduğunda nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Böylece zamanla ortaya çıkan yaşlanma belirtileri önlenir ve cildin sağlıklı kalması sağlanır.

Malzemeler

  • 1 adet aloe vera yaprağı
  • Yarım fincan Hindistan cevizi yağı

Yapılışı ve kullanımı

Öncelikle aloe vera yaprağını yıkayın ve kurutun ardından uçtan uca keserek içindeki jeli çıkarın. Çıkardığınız jeli temiz bir kâse içerisine alın ve üzerine yarım fincan Hindistan cevizi yağını ekleyin. Karışım pürüzsüz bir hale gelene kadar karıştırın.

Kullanmadan önce yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın. Uyumadan önce maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. En etkili sonuç için bütün gece yüzünüzde kalsın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

2. Yoğurt, Taze Salatalık ve Aloe Vera Maskesi

Hindistan cevizinin dokusundan hoşlanmayanlar için ikinci bir seçenek yoğurt ve taze salatalık maskesidir. Cildi ağırlaştırmadan nemlendirir.

Malzemeler

  • 4 yemek kaşığı saf aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 6 yemek kaşığı taze salatalık suyu

Yapılışı ve Kullanımı

Belirtilen bütün malzemeleri derin bir kâse içerisinde karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Yağlı Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Yağlı ciltlerin en büyük problemli yüzde sürekli bir parlaklık olmasıdır. Sivilce ve siyah nokta oluşumuna yatkın olan yağlı ciltler için en etkili maskedir.

1. Yumurta, Bal, Arpa ve Aloe Vera Maskesi

Aleo vera maskeleri oldukça etkilidir. Tarifi verilen bu maske cildi kurutmadan ciltteki yağ dengesini sağlar.

Malzemeler

1 adet yumurta
1 adet aloe vera yaprağı jeli
1 tatlı kaşığı bal
2 yemek kaşığı arpa unu

Yapılışı ve Kullanımı

Tüm malzemeleri derin bir kâse içinde birleştirin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Maskeyi yapmadan önce cildinizi yıkayın ve kurutun. Ardından bir fırça yardımı ile maskeyi yüzünüze sürün. Maske kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

İlginizi çekebilir: Kırışıklık Sorununa Doğal Yöntemler İle Veda Edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.