Kırışıklık Sorununa Doğal Yöntemler İle Veda Edebilirsiniz

11.202
A+
A-
Kırışıklık Sorununa Doğal Yöntemler İle Veda Edebilirsiniz

Evde deneyebileceğiniz bazı yöntemler ile zamanın çizgileri olan kırışıklık sizin için sorun olmaktan çıkabilir. Ciltteki elastikiyetin azalmasının yanında eğer dehidrasyon eksikliği de varsa düşük kolejen seviyesi ile cildinizde farklı yerlerde istenmeyen kırışıklıklar oluşabilir. Bugünkü yazımızda kadınların kabusu kırışıklık nasıl azaltılabilir inceleyelim.

Kırışıklık Sorununa Üzüm Çekirdeği Yağı İle Son Verin!

Besleyici ve nemlendirici olması sebebiyle üzüm çekirdeği yağı cilde sağlıklı bir görünüm vermeye yardımcı olur. Özellikle göz çevresindeki kırışıklık için oldukça etkili bir yöntemdir. Antioksidan özelliği ile yaşlanma sürecini geriye döndürür ve yeni çizgilerin oluşumunu önler. Kuru ciltler için nemlendirme özelliği ile çok faydalıdır. Yatmadan önce uygulayacağınız üzüm çekirdeği yağı cildinizde daha etkili sonuçlar yaratacaktır.

Doğanın Bize Sunduğu En Büyük Mucizelerden Biri: Avokado

Bir avokadoyu ikiye bölün ve meyvenin posa kısmını çzigilerin olduğu yere sürün. Bu yöntemi haftada bir veya iki defa düzenli olarak cildinize uygularsanız mucizevi sonuçlar alabilirsiniz. Avokado içinde barındırdığı doğal yağlar ile oldukça güçlü bir besleyici ve nemlendiricidir.

E Vitaminini Keşfedin!

E vitamininin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Hem cilt hem de saçlar için çok faydalıdır. Kuru ciltlere uygulandığı zaman nemlendirir ve cildi kuru görünümden kurtarır. Göz çevresi için nemlendirme özelliği oldukça fazladır. Daha ileri seviyede kırışıklık oluşmasını önler. Bir hafta boyunca her gece yatmadan önce uygularsanız oluşmuş çizgilerdeki iyileşmeleri gözle görebilirsiniz.

Kırışıklık Sorununa Doğal Yöntemler İle Veda Edebilirsiniz

Kırışıklık Devası: Hint Yağı

Bilinen en eski cilt tedavisi yöntemlerinden biri olan Hint Yağı uygulaması cilt lekeleri ve çizgileri için çok faydalıdır. Birkaç damla Hint Yağını parmak uçlarınıza damlatın ve çizgilerin olduğu bölgeye uygulayın. Bu yöntemi her gece yatmadan önce uygulamalısınız. Yağı 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yağdan tamamen arındırmanız gerekir. Hint Yağını masaj ile yüzünüze uygulamanız yağın cildinizin alt katmanlarına inmesine yardımcı olacaktır. Bu yöntemi hafta iki defa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yoğurt

Uygulama için yüzünüzü yağdan arındırmanız gerekir. Yüzünüzü su ile iyice yıkadıktan sonra çok iyi bir şekilde kurulayın. Bir yemek kaşığı ev yapımı yoğurt, bir yemek kaşığı bal, yarım çay kaşığı portakal suyu ve dilimlenmiş yarım muzu krem kıvamına gelene dek karıştırın. Haftada iki defa uygulayacağınız maske sonrasında ılık su ile durulayın.

Kırışıklık Azaltıcı: Salatalık

Yorgun gözlerinize iyi gelen salatalık kırışıklık azaltıcı özelliğe de sahiptir. Kaz ayağı bölgesi çizgileri için uygulayabileceğiniz salatalık hem cildinizi nemlendirecek hem de kırışıklık görünümünü azaltacaktır. Salatalığın posa kısmını sakın atmayın soğuk su şle karıştırıp salatalık maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Kırışıklık Kurtarıcısı: Zencefil

Antioksidan bakımından zengin zencefil kırışıklık giderici olarak adeta kurtarıcı özelliktedir. 1 çorba kaşığı bal ve bir tutam rendelenmiş zencefili karıştırın ve her sabah yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletip ılık su ile durulayın.

Cinsiyet ayırt etmeden yaşa bağlı olarak cildin esnekliğini kaybediyor olması insan hayatı için doğal bir gelişimdir. Yukarıda belirttiğimiz yöntemler ile yeni çizgilerin oluşumlarının önüne geçebilir, var olan kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Nemli Bir Cilt İçin Uygulayabileceğiniz Kolay İpuçları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.