Kendi İşini Kurmak İsteyen Kadınlar İçin İpuçları

10.152
A+
A-
Kendi İşini Kurmak İsteyen Kadınlar İçin İpuçları

Artık çalışmak ve aile bütçesine katkıda bulunmak mı istiyorsunuz? Çalışma hayatınıza bir dönem ara verdiniz ve evden mi çalışmak istiyorsunuz? Bu dönemde maddi getirisi iyi olan ve ev ortamından da sürdürebileceğiniz iş alanlarını sizler için araştırdık.

Kendi işini kurmak isteyen kadınlar için ipuçları:

Marka Elçisi Olabilirsiniz

• Pazarlama tecrübeniz varsa veya satış pazarlama geçmişiniz varsa veya bir markanın ürünlerini severek kullanıyorsanız bu markanın ürünlerini sosyal medyada pazarlayıp satabilir markanın elçisi olabilirsiniz.

• Sosyal medyada ürün veya hizmet satarak müşteri tabanlı bir işletme kurmak için markalarla ekip oluşturabilirsiniz.

• Genellikle markalar size aylık olarak kişisel hedefler verir ve bu hedefleri yerine getirdiğinizde ödüllendirilirsiniz.

Yazarlık veya Editörlük

• Kendi işini kurmak isteyen bir kadınsanız yazarlık veya editörlük yapmak sizin için iyi gelir getirebilecek bir iş olabilir. Eğer kaleminize güveniyor ve okuyup araştırmayı seviyorsanız internet üzerinde pek çok makale sitesi üye kabul etmektedir.

• Ayrıca yazar arayan sitelere örnek yazılarınızı gönderebilir ve olumlu sonuçlanması durumunda siteler için içerikler üretebilirsiniz. Yazarlık veya içerik yazarlığı sabır ve disiplin gerektirir. Bir anda büyük miktarlar kazanamayabilirsiniz ama kendinizi geliştirirseniz pek çok içerik yazarı kadın mutfak masrafını rahatlıkla çıkarabilir.

Kişisel Koçluk

• Hedefe yönelik ve motivasyonu güçlü ve başkalarının hayatta başarılı olmalarına yardım etmeyi seven bir kişiyseniz kişisel koçluk tam size göre. İnternette yayınlanan ilanlar ile bu konuda danışmanlık almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

• Eğer telefonda ikna becerisine sahipseniz ve telefonla konuşmayı seviyorsanız internetteki müşteri ilişkileri ilanlarına başvurabilir veya sanal asistanlık yapabilirsiniz.

İçerik Pazarlama

• Yaratıcı, marka konusunda hassas ve inceleyen bir yapınız var ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız tam zamanı! İş siteleri bu dönemde markaları kullanıp yorumlayacak ve gelir elde edecek kişilere oldukça fazla ihtiyaç duymaktadır.

Özel Öğretmenlik

• Eğer matematik, yazma, okuma ve yabancı dil gibi konularda öğretim deneyimi olan biri iseniz özel öğretmenlik tam size göre bir iş olacaktır. Çocuklara temel becerileri öğreterek, ev ödevlerinde yardımcı olabilir, sınavlarına hazırlayabilirsiniz. Özel öğretmenlik ciddi anlamda gelir getiren bir iştir. Yine hem sosyal medya yoluyla hem de internette yer alan ilanlar ile başvuru yapabilirsiniz.

Kendi Yaptığınız Ürünleri Pazarlama

• Kendi işini kurmak isteyen bir kadınsanız ve yukarıda listelediğimiz işlerin size uygun olmadığını düşünüyorsanız ve mutfaktaki becerilerinize güveniyorsanız size tavsiyemiz sosyal medya üzerinden bu becerilerinizle ilgili satış yapma işine yönelmeniz olacaktır. Örneğin; turşularınızı kendiniz yapıyorsanız bunları pazarlayabilirsiniz veya ev yemekleri yapabilir, pasta veya börek yapıp bunlar için sosyal medya üzerinden siparişler alabilirsiniz.

Yazımızda sizlere listelediğimiz işler yapabileceklerinizden sadece bir kaçıdır. Kendi yeteneklerinizi ve bu yetenekleri kullanabileceğiniz zamanı sizler çok daha iyi biliyorsunuz. Bu yeteneklerinizi hemen paraya çevirmeye başlayabilir, aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ürettikçe kendinizi daha özgüvenli ve başarılı hissedeceksiniz. Sadece biraz sabırlı ve kararlı olmalı, küçük adımlar ile işe başlamalısınız.

İlginizi çekebilir: Her Kadının Dolabında Olması Gereken Giysiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.