İnanamayacaksınız! Yeni Yüz Maskesi: Pirinç Sütü & Kahve

9.933
A+
A-
İnanamayacaksınız! Yeni Yüz Maskesi: Pirinç Sütü & Kahve

Pürüzsüz ve makyajsız harika görünen bir cildi hangi kadın istemez ki? Sonuçta ilginin çoğunu yüzümüz karşılıyor. Siz de davetkar bir cilt için bu yüz maskesi ni kesinlikle denemelisiniz, o zaman sizin için hazırladığım ve öncesinde bizzat kendim deneyip sonuç aldığım bir kürü sizinle paylaşıyorum. Güzelliğinizin daim olması dileğiyle, buyurunuz efendim:

Pirinç Sütü & Kahveden Yeni Bir Yüz Maskesi

Pirinç Sütünün, Uzak Doğulu kadınların güzelliklerinde payı azımsanamayacak kadar büyüktür.
Pirinç sütü elde etmek için çok uzaklara veya Aktara gitmenize ise hiç gerek yok 🙂 Kullanacağınız kadar (ki bizim önerimiz en fazla bir yemek kaşığıdır) kaynatılmış suyun içine yeteri kadar pirinç koyarak 7-8 dakika bekletmeniz yeterli. Beklediğiniz süre içerisinde, yalnızca pirinç ve sudan oluşan bu karışımı her iki dakikada bir karıştırmanız daha etkili olacaktır (tavsiyemizdir).

Karışım bu haliyle 7-8 dk bekledikten sonra, içine bir miktar kahve ekleyerek (kakao da kullanılabilir ama öncelikli tavsiyemiz kahvedir) yumuşak bir kıvam alması için bir süre daha karıştırıp bekleyin, ardından hafif hafif dairesel hareketlerle ve cildinizi tahriş etmeyecek şekilde yüzünüze sürerek yedirmeye başlayın.

Yüzünüze yeteri kadar yedirdikten sonra en az 15-20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Herhangi bir sakıncası olmamakla birlikte tavsiyemiz 30 dakikayı aşmamanızdır. Ben ve denediğim 10-20 arkadaşımda herhangi bir anormal durum meydana gelmedi. Lakin bütün insanların ciltleri aynı olamayacağından, kürü sürdükten sonra yüzünüzde şiddeti bekledikçe artan bir yanma hissederseniz, lütfen yüzünüzü hemen soğuk suyla güzelce yıkayınız. (5 yaşındaki kuzenlerime de yaptım, onların dahi herhangi bir sebepten şikayeti olmadı, ama dediğim gibi her cilt aynı olmayabilir, genede dikkatli olmanızda fayda var).

Yeteri Kadar Bekledikten Sonra, Yüzünüzü Soğuk Suyla Güzelce Yıkayın

Belirttiğimiz sürelerin alt ve üst limitleri arasında kendi cildinize göre( yağlı, kuru, hassas, normal cilt vs.) bir süre belirleyip bu süre kadar bekledikten sonra, cildinizi soğuk suyla güzelce yıkayın ve havlu yardımıyla kurulayın. Bir ayna yardımıyla cildinizdeki canlanmayı ve parlaklığı farkettiğinizde, elinizde olmadan gülümsediğinizi hissedeceksiniz.

Unutmadan bu yüz maskesi, ellerinizin üzerinde oluşan çatlamalar ve kırışıklıklar için de oldukça etkilidir. Emeğimize karşılık, lütfen yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı ve hemen alt tarafta bulunan yorum kısmına, bizim için çok değerli olan yorumlarınızı bırakmayı unutmayınız.

Her Daim Güzel Olmanız ve Güzel Kalabilmeniz Dileğiyle…

İlginizi Çekebilir: Tüm Cilt Tiplerine Uygun Aloe Vera Maskeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ZEHRA GİRGİN dedi ki:

    Sonucu mükemmel kendim yaptım inanılmaz temizliyor. Birde yüzde yanma veya herhangi bir acı değil, az biraz ferahlık hissi dahi oldu bende. Sitenizi takibe alıyorum🥰

    1. Mor Yaprak dedi ki:

      Olumlu Yorumunuz İçin Teşekkürler Zehra Hanım, Ben de küçük yeğenlerim dahil en az 10 kişiye yaptım bu maskeyi. Dediğiniz gibi yanma veya acı yok ama uyarmak bizim görevimiz. Neticede her cilt aynı olmayabilir. İhtimal, %1 dahi olsa nasıl müdahale edeceklerini yazmamız gerekiyordu.