Güzelliğiniz İçin Etkili Cilt Bakımı Teknikleri

8.235
A+
A-
Güzelliğiniz İçin Etkili Cilt Bakımı Teknikleri

Cildiniz sizin için vazgeçilmez ve yıpratılamaz bir bölgenizdir. Cilt bakımı ile cildinizi sıcaktan ve soğuktan koruyarak pürüzsüz ve hava değişimlerine karşı adaptasyonunu sağlayabilirsiniz. Belirttiğimiz cilt bakım teknikleri cildiniz için en etkili yöntemler olacaktır.

İşte güzelliğinizi katlayacak cilt bakımı teknikleri

Cildinize uygun özel kremleri kullanmaya özen gösterin

Güzelliğiniz için kullandığınız cilt bakım ürünleri her mevsim değişiklik göstermelidir. Mevsimlere uygun cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri seçmek cildinizin mevsimlere uyumu için önemli bir etkendir. Yaz mevsimlerinde hafif içerikli kremler kullanmak kolay emilebilir olduğu için en uygun bir seçim olacaktır. Kış aylarında kullanacağınız kremlerin, sadece kokusu ve yumuşaklığına değil, kötü hava koşulları, soğuk ve ayaz gibi çevresel faktörlere karşı cildinizi koruduğuna da dikkat edin.

Kapsamlı bir cilt bakımı yaptırın

Cildi arındırmak ve derinlemesine temizlemek için sonbahar ayları en uygun aylardır. Pürüzsüz bir cilt için cilt tipine göre yaptıracağınız peeling cilt bakımı için etkili ve temizleyici bir seçenek olacaktır. Ayrıca peeling haricinde nemlendirici maskeleri de kullanarak cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Dudaklarınızı soğuktan koruyun

Soğuk ve rüzgarlı havalar dudakların çatlaması için en uygun havalardır. Bu yüzden dudaklarınızı soğuktan korumak için gün içerisinde dudak kremini birçok kez sürmeniz gerekir.

Cildinizdeki ölü derileri tamamen temizleyin

Ölü deriler cildinizin üzerinde bir katman oluşturur ve kullandığınız nemlendirici ve kremlerin tam olarak emilmesine engel olur. Bu yüzden cildinizdeki ve vücudunuzdaki ölü derilerden kurtularak daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gündüz ve gece için farklı ve uygun kremler kullanın

İş hayatı, alışveriş, gezi derken gün ışığına gün içinde muhakkak maruz kalıyoruz. Bu yüzden sabahları cildinizi temizledikten sonra cildinizi gün ışığından koruyacak ve nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin. Gece cilt bakımında ise gün içinde yıpranmış ve gün ışığına maruz kalmış cildiniz için özel gece kremleri kullanın.

Gün içinde bol su tüketin

Cildinizdeki yıpranma için en büyük tehlikelerin başında vücuttaki su kaybının geldiğini unutmayın. Su kaybını önlemek ve vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmak için uyumadan önce mutlaka bir bardak su için. Gün içerisinde de 1.5 litre su içmek vücudunuzdaki su kaybını önlemeye yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Yüzdeki Koyu Noktalar & Lekelerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.