Gür ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Öneriler

8.718
A+
A-
Gür ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Öneriler

Uzun, gür ve dolgun kirpikler hemen her kadının hayallerini süsler. Gözleri daha anlamlı kılan gür ve dolgun kirpiklere sahip olmak için önerilerimizi sizinle paylaşalım.

Gür ve dolgun kirpiklere sahip olmak için doğal yöntemler

Fındık Yağı

Kirpiklerinize düzenli olarak fındık yağı uygularsanız uzar ve gürleşir. Pamuk ile uygulama yapabilirsiniz.

Zeytin Yağının Etkisi

Yatmadan önce her gece olacak şekilde saf zeytin yağını pamuk yardımı ile kirpiklerinize sürerseniz kirpikleriniz hacim kazanır ve canlanır.

Vazelin

Kirpik dökülmelerinizi vazelin ile durdurabilirsiniz. Kirpiklerinize her gün yapacağınız vazelin masajı ile gür ve dolgun kirpikler sizin olabilir.

Hint, Badem ve E Vitamini Yağı

Yatmadan önce kirpiklerinize uygulayacağınız Hint ve Badem Yağ’ına biraz da E vitamini karıştırırsanız gür ve dolgun kirpikler oluşumuna yardımcı olabilirsiniz. E vitamini kirpiklerinizi uzatır.

Beslenmeye Dikkat!

Biotin hem saç hem de kirpikler için çok önem taşır. Biotin ’inen fazla bulunduğu gıdalar; mantar, Somon, Muz, Havuç ve Karnabahardır. B vitamini de kirpiklerinizin güçlenmesine yardım eder.

Lanolinli Kür

1 çorba kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı, 1 tatlı kaşığı soya yağı, 1 çay kaşığı lanolin, 3 ceviz ve 3 fındık ile yapacağınız karışım gür ve dolgun kirpikler için mucizevi bir karışımdır. Karışımı bir cam kavanoz içerisine koyun ve her gece yatmadan evvel bir pamuk yardımı ile kirpik diplerine uygulamalısınız. Karışımı göz içine karıştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Kirpik Ekimi

Gür ve dolgun kirpikler için Kirpik Ekimi sonuçları kesin olan bir yöntemdir. Kılların ense bölgesinden alınarak kirpik diplerine ekilmesi ile dolgun kirpikler elde edilebiliyor. Bu işlem yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Lokal anestezi ile uygulama yapılıyor.

Kalıcı Takma Kirpik

İpek kirpik uygulaması olarak da bilinen bu uygulama ile hem makyaj yapmanıza gerek kalmıyor hem de gür ve dolgun kirpiklere sahip oluyorsunuz. Uygulamadan sonra her üç haftada bir kirpik bakımınız yapılıyor. Kendi kirpiklerinizin arasına yerleştirilen ipek kirpikler gerçek kirpiklerden ayırt edilmiyor ve yıkanırken çıkma riski de bulunmuyor.

Takma Kirpik

Eğer el beceriniz var ise gür ve dolgun kirpikler için takma kirpik kullanışlı bir çözümdür. Gerçek kirpiklerden ayrılmayan takma kirpikler bakışlarınıza daha fazla anlam kazandırabilir.

İlginizi çekebilir: Evlilik Hayatında En Sık Rastlanan Cinsel Problemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.