Göğüs ve Dekolte Bölgesindeki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Göğüs ve Dekolte Bölgesindeki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Göğüs ve dekolte bölgesindeki sivilceler pek çok kadın için sorun oluşturur. Fakat bu sivilcelerden kurtulmanın pek çok doğal yöntemi vardır. Sivilce, gözenekler tıkandığında veya bakteriler bulaştığında gelişir.

Göğüs ve dekolte bölgesindeki sivilceler için doğal yöntemler

1. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağının cilde uygulanması şişliğin ve kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağı, doğal bir anti bakteriyel ve antienflamatuardır, yani akneye neden olan bakterileri P. acnes’i öldürebilir. Çayağacı yağının antienflamatuar özellikleri, sivilcelerin şişmesini ve kızarıklığını da azaltabileceği anlamına gelir .

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır?

Çay ağacı özü kremleri, jelleri veya esansiyel yağlarını akneyeuygulayabilirsiniz. Eğer esansiyel yağlar kullanılıyorsa, her zaman önce bunları zeytinyağında seyreltmelisiniz.

2. Jojoba yağı

Jojoba yağı, jojoba çalı tohumlarından elde edilen doğal, balmumu bir maddedir. Jojoba yağındaki mumlu maddeler, hasar görmüş cildin onarılmasına yardımcı olabilir, bu da sivilce lezyonları dahil olmak üzere yara iyileşmesini hızlandırabilir. Jojoba yağındaki bileşiklerin bazıları cilt iltihabını azaltmaya yardımcı olabilir, bu da sivilce, beyaz başlı sivilceler ve diğer iltihaplı lezyonların çevresinde kızarıklığı ve şişliği azaltabileceği anlamına gelir

Jojoba yağı Nasıl Kullanılır?

Jojoba esansiyel yağını bir jel, krem ​​veya kil yüz maskesi ile karıştırılıp akneye uygulamayı deneyin. Aksi takdirde, bir pamuklu ped üzerine birkaç damla jojoba yağı damlatın ve bunu hafifçe sivilce yaralarının üzerine sürün.

3. Aloe Vera

Aloe vera doğal bir anti bakteriyel ve anti-enflamatuardır, yani sivilce görünümünü azaltabilir ve akne görünümünü önleyebilir. Aloe vera bol miktarda su içerir ve mükemmel bir nemlendiricidir, bu nedenle diğer akne karşıtı ürünler yerine özellikle kuru ciltli kişiler için çok uygundur.

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?

Sivilceli alanı temizlemek için Aloe vera jelini ince bir tabaka halinde sivilceli bölgeye uygulayın. 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

4. Bal

Bal, sivilce gibi cilt hastalıklarını binlerce yıldır tedavi etmek için kullanılmaktadır. Tıkanmış gözeneklerden kaynaklanan atık ve kalıntıları temizlemeye yardımcı olabilecek birçok antioksidan içerir. Doktorlar balları anti bakteriyel ve yara iyileştirici özellikleri nedeniyle yara pansumanlarında kullanırlar.

Bal Nasıl Kullanılır?

Kulak çubuğu yardımı ile ufak miktarda balı sivilcenizin üzerine uygulayın ve bunu haftada 3 defa tekrarlayın.

5. Sarımsak

Birçok geleneksel tıp uzamanı, enfeksiyonları tedavi etmek ve vücudun mikrop ve enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini artırmak için sarımsak kullanır. Sarımsak, doğal anti bakteriyel ve antienflamatuar etkileri olan organosülfür bileşikleri içerir. Organosülfür bileşikleri ayrıca vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Sivilce kaynaklı iltihap ve enfeksiyonlarla mücadele etmek için diyetinize daha fazla sarımsak ekleyebilirsiniz. Sarımsağı sakın direkt olarak cildinize uygulamayın. Cildinizde yanma oluşturur.

6. Yeşil çay

Yeşil çayda, ciltte iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar yüksektir. Yeşil çay , yüksek konsantrasyonlarda kasetinler adı verilen polifenol antioksidanları içerir. Aknesi olan çoğu insanın gözeneklerinde çok fazla sebum veya doğal vücut yağı vardır. Antioksidanlar, vücudun sağlıklı hücrelerine zarar verebilecek kimyasalları ve atık ürünlerin parçalamasını sağlar. Yeşil çay, açık sivilce yaralarında biriken kalıntı ve atıkların bir kısmının giderilmesine yardımcı olabilir.

Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Ciltteki sivilcelere yeşil çay özü uygulanmalıdır. Yapılan çalışmalarda özellikle göğüs bölgesindeki sivilcelerde yeşil çay özü düzenli olarak 8 hafta kullanıldıktan sonra sivilcelerin yok olduğunu gözlemlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Nemli Bir Cilt İçin Uygulayabileceğiniz Kolay İpuçları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.