Evlilik Hayatında En Sık Rastlanan Cinsel Problemler

10.122
A+
A-
Evlilik Hayatında En Sık Rastlanan Cinsel Problemler

Ömür boyu bir yastığa baş koymak… Bu sözü hepimiz biliriz ama o yastığa başımızı koyduğumuzda mutlumuyuz? En önemli soru bu. İş hayatı, çocuk, monotonlaşan bir yaşam derken cinsellik lüks olmaya başlamıştır. Oysa ki bir çifti bir arada tutan cinsel hayattır. Cinsel hayatınıza gereken özeni göstermeniz sizi daha mutlu bir aile hayatına itecektir.

Evlilik hayatında cinsel problemler

Cinsel problemler bir ailede baş gösteren büyük sorunlardan biri. Yorgunluk, stres ve daha birçok sebepten dolayı çiftler, birbirine vakit ayıramadığı gibi cinsel hayatlarından da uzaklaşarak çiftler arası etkileşimden uzak kalabiliyor. Bu sorunlar evlilik hayatında cinsel problemler, monotonluk ve normalleşmenin ilk adımlarını oluşturuyor. Gelin birlikte evlilik hayatındaki diğer cinsel problemler nelerdir inceleyelim.

Çiftlerin birbirine karşı olan isteksizliği

Cinsel isteksizlik, çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen faktörlerden biri. Bazen kadında bazen ise erkekte görülebilen cinsel isteksizliğin birden fazla sebebi olabiliyor. Bu sebepler ağız kokusu, fazla kilolar, kıllı bir vücut, kusurlar gibi sorunlar cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Ayrıca kadınların en önemli şikayetlerinin başında ise erkeklerin kişisel bakımlarına dikkat etmemeleri de geliyor. Bakımsız erkeklerde tırnaklar, dişler ve giyilen iç çamaşırlarının temizliği kadınları cinsellikten uzaklaştırabiliyor. Bir de tabi işin duygusal boyutu da var. Türk kadınları eşlerini sexten uzaklaştırarak cezalandırabiliyor. Kadınlar analizci bir beyne sahip olmakla birlikte öfkelendiklerinde öfkelerini biriktirebiliyorlar. Detaycı bir beyin geçmişte yaşananları, söylenen sözleri asla unutmaz ve evlilikte büyük sorunlara yol açar.

Ten uyumsuzluğu problemi

Bir kadın ile erkeğin ter de dahil olmak üzere vücut sıvılarının birbirleriyle uyumlu olması gerekiyor. Ten uyumu olan çiftler birbirlerini sürekli olarak arzular ve gerçek aşkı yaşarlar. Eğer bir ilişkide cinsel aşk varsa ve evlilikte problemler yaşanıyorsa o evliliği kurtarmak kolaydır. Ama evlilikte ten uyumu ve aşk yoksa ve cinsel problemler yaşanıyorsa maalesef o evliliği kurtarmak zordur.

Kadınlarda vajinismus sorunu

Bu sorun kadınlarda görülen cinsel ilişki sırasında vajinadaki kasların kasılarak erkeğin girişine izin vermemesi durumudur. Bu tür bir sorunun sebebi ise genelde korku ve utanma duygusundan kaynaklı, özellikle de ilk gece korkusu olarak tabir ettiğimiz ilk cinsel ilişkiye bağlıdır. Yıllardır evli olup cinsel ilişki yaşamayan birçok kadın vardır. Bu tür cinsel problemler evlilik hayatını olumsuz etkiler ve psikolojik destek alınması, gerekiyorsa da ilaçla tedavi şarttır.

Erkeklerde erken boşalma sorunu

Erkeklerin en çok karşılaştığı sorunların başında erken boşalma problemi gelir. Bu sorun ise erkeklerin toplum baskısına maruz kalması, “eşimi mutlu etmeliyim” beklentisi ve baskısı gibi tepkilerin sonucunda erkeğin sinir sisteminde yıpranma yarattığından erken boşalma gerçekleşir. Genelde erkekler bu tür problemlerde doktora gitmekten çekinir. Tedavisi çok basit olan bu sorunu aşmak için erkeğin, mutlaka bir doktora görünmesi gerekmektedir.

Evliliği kurtarmak sizin elinizde

  • Evlilikte eşler arası sorunlar ve cinsel problemler dünyanın sonu değildir. Bütün sorunların çözümü vardır ama sadece ten uyumsuzluğunun çözümü bulunamamıştır. Siz sorunlarınıza sahip çıkarsanız ve “biz bu sorunu aşarız” derseniz o problem çoktan çözüme kavuşmuştur.
  • Problemlerinizden kaçmayın. Siz problemle savaşırsanız evlilikte o kadar mutlu olursunuz.
  • Destek ve tedavi almaktan asla çekinmeyin. Cinsel problemlerde evliliği kurtarmak açısından bir doktora veya psikoterapiste gitmek size yarar sağlayacaktır.
  • Tutkularınızı bitirmeyin. Evlilikte cinsel hayatın önemi asla akıldan çıkartılmamalı. Tutkuların ve arzuların azalması ve evliliğin monotonlaşması cinsel hayatınızı ve evliliği bitirebilecek önemli faktörlerdendir.

Bu gibi faktörler cinsel problemler ile başa çıkmada önemli rol oynar. Her şeyi karşı taraftan beklemeyin. Siz harekete geçin ve evliliğinizi kurtarın.

İlginizi çekebilir: Evliliği Bitiren 7 Önemli Neden!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.