En Son Moda Strobing Makyaj İçin Bilmeniz Gerekenler

4.038
A+
A-
En Son Moda Strobing Makyaj İçin Bilmeniz Gerekenler

Eğer yumuşak ve nemli bir ten üzerinde makyaj yapmak istiyorsanız, strobing kesinlikle denemeniz gereken bir makyaj tekniğidir. Fakat önce daha temelden başlayalım. Bu son moda eğilimin ne olduğuna bir göz atalım. Strobing, aydınlatılmış bir ten oluşturmak için uygulanan bir vurgulama tekniğidir. Şekillendirme ya da bronzlaşma söz konusu değildir. Bütün olup biten cilt üzerinde parlaklık sağlamaya yöneliktir.

Strobing makyaj yapmaktaki amaç, kontur yapmanın size sağladığı şekillendirilmiş görünüm yerine sağlıklı görünen bir cilt yaratmaktır.

Strobing hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizin için araştırdık.

Strobing Makyaj Uygulaması

Genel olarak sıvı veya krem vurgulayıcıları kullanarak yüzünüzü strobe’larsınız. Kaş kemikleri, elmacık kemiklerinin tepesi ve eros yayı gibi yüzünüzün ışık alan bölgelerini vurgulamanız gerekir.

Direk strobing uygulaması yağlı ciltler için pek uygun değildir. Bununla birlikte yine de yapmak istiyorsanız, temel makyaj uygulamanıza geçmeden önce matlaştırıcı bir astar kullanın.

Strobe Makyajı İçin Gerekenler

  •  Nemlendirici
  • Makyaj altı baz
  • BB Krem veya fondöten
  • Sıvı aydınlatıcı
  • Toz aydılatıcı
  • Makyaj fırçaları

Adım Adım Strobing Makyaj Uygulaması

1.Cildinizi Hazırlayın

Öncelikle yapmanız gereken, yüzünüzü iyice temizleyip nemlendirmektir. Cilt tonunuzu düzeltmek için, bezelye büyüklüğünde bir makyaj altı bazını yüzünüze yedirin ve kızarıklıkları giderin.

2. Bazınızı Sürün

Hafif nemli bir fondöten veya yuvarlak fondöten fırçası kullanarak yüzünüze BB krem uygulayın. Buradaki püf noktası cildinize tam bir kapatma sağlamaktan ziyade hafif bir aydınlık vermektir. Gözaltı halkaları ve lekeleri örtmek istiyorsanız, diğer kapatıcıları da kullanabilirsiniz. Bazınızı biraz pudra ile ayarlayın. Böylece hazırladığınız zemin gün boyunca sabit kalacaktır.

İpucu: En çok sevdiğiniz kreminizi, BB krem ya da fondöten yerine uygulayabilir veya daha fazla pırıltı istiyorsanız kreminizi ürünlerden herhangi birisi ile karıştırabilirsiniz.

3. Strobe Uygulaması

Etkileyici vuruş tam bu aşamada gerçekleşir. Sıvı bir aydınlatıcı kullanın ve bunu elmacık kemiklerinizin üzerine,burnunuzun ucuna ve burnunuzun köprü bölümüne uygulayın. Makyaj süngeri ile karıştırın.

İpucu: Aynı zamanda  alnınız ve çeneniz gibi bazı bölgelerde de aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

4. Bir Miktar Toz Aydınlatıcı Uygulayın

Sıvı aydınlatıcı uyguladığınız alanların üzerinden geçmek için konik bir vurgulayıcı fırçası kullanın. Eros yayına, kaşların, çenenin üstüne ve burun köprüsüne biraz sürün. Son olarak vurgulayıcı katmanı oluşturmak için toz aydınlatıcıyı uygulayın. Bunun için bir fan fırça mükemmel bir seçimdir. Gözlerinizin iç köşelerine de biraz ekleyin.

5. Sıra Dudaklarda

Bir krem parlatıcı ruj uygulayın ve biraz dudak parlatıcısı ile içini doldurun.

Artık hazırsınız…

Eğer bu makyaj tekniğini ilk defa uyguluyorsanız, unutmayın mükemmelleşmek için ne kadar alıştırma yaparsanız o kadar iyidir.

Aşağıda Strobing makyaj uygulaması için kullanabileceğiniz kolay ipuçlarını sizin için listeledik.

Strobing Makyaj Uygulaması İçin İpuçları

*Sizin İçin Doğru Gölgeyi Bulun

Temelde aydınlatıcıyı vurgulayın. Bu nedenle cildinizden daha solgun olan bir renk seçin.

Hafif ve orta ciltlerde soluk inci tonu en iyi sonucu verir. Koyu tenler için altın,  kırmızı altın veya bronz renk tonunu kullanın.

*Günün Hangi Saatinde Ne Uygulayacağınızı Seçin

Gün içinde yumuşak pırıltılar ve mat tonları seçin. Akşamları ise ışıldamayı tercih edin.

*Strobing Uygulamasında Bir Yüz Haritası Takip Edin

Sadece yüzünüzün yüksek noktalarına ışıltı uygulayın. Elmacık kemikleriniz, alnınızdaki kemerin üstü, eros yayı, çeneniz ve burun köprüsü bu uygulama için uygun yerlerdir.

*Üç Altın Adımı İzleyin

Cildinizi nemlendirin, temiz cilde bir makyaj altı bazuygulayın. Daha sonra sıvı aydınlatıcı veya vurgulayıcı bir çubuk yardımıyla yüzünüzü aydınlatın.

Strobing minimalist tekniği ve uygulama kolaylığı ile kalpleri kazandı. Aynı zamanda donuk görünümlü cildi yenilemek ve bir heykel görüntüsü yapmak yerine ışıltılı bir yüz yaratmak çok daha fazla tercih ediliyor.

İlginizi çekebilir: Kırışıklık Sorununa Doğal Yöntemler İle Veda Edebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.