Düzenli Kullanıldığında Kilo Verdiren Bitki Çayları

8.912
A+
A-
Düzenli Kullanıldığında Kilo Verdiren Bitki Çayları

Korkulu rüyamız haline gelen fazla kilolardan hepimiz muzdaribiz. Bu fazla kilolardan aç kalarak kurtulmak sağlıksız bir yöntem olmakla birlikte vücudumuza ciddi zararlar verebilmekte. Fazla kilolardan kurtulmak için daha etkili bir yöntem olan bitki çayları, vücudumuzdaki yağların ve toksinlerin atılmasında önemli rol oynuyor. Tabi ki kilo verdiren bitki çayları da düzenli kullanıldığı taktirde etkisini göstermeye başlıyor. Gelin bu çayları hep birlikte inceleyelim.

Kilo verdiren bitki çayları

Tarçın çayı

Kilo vermek için etkili bir yöntem bulamadıysanız mutlaka denemeniz gereken bir yöntem var. Tarçın çayı ile bir ay gibi kısa bir sürede 5 kilo verebilirsiniz. Tarçın çayının faydalarına bakacak olursak, taçın çayı yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Metabolizmayı hızlandırarak, daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca kan şekerinizi dengeler ve iştahınızı bastırmaya yardımcı olur.

Kuş otu çayı

Müshil görevi gören bu çay ise şişliği önler ve vücudunuzda bulunan fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ayrıca potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan kuş otu bağırsaklarınızı da temizler.

Maydanoz çayı

Folat, potasyum, kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olan maydanoz, diyet listenizde sıkça yer alması gereken bir bitki. Nedenine gelecek olursak maydanoz çayı vücuttaki ödemin atılmasında ve sindirimin kolaylaşmasında oldukça önemli bir yere sahip.

Yeşil çay

Yeşil çay bildiğiniz üzere diyet yapan kişilerin ilk tercih ettiği çaylar arasında. Peki neden yeşil çay tercih ediliyor? Şöyle açıklayalım; yeşil çayda bulunan kafein metabolizmayı hızlandırıyor ve içinde bulunan bir çeşit antioksidan olan kateşinler vücuttaki yağ oranının azalmasını sağlıyor. Yeşil çay kilo verdiren bitki çayları arasında en faydalı olanıdır diyebiliriz.

Mate çayı

Bu çayı kilo verdiren bitki çayları arasında tutmamızın sebebi bileşenlerinde bulunan mateine minerali. Bu mineral metabolizmanızı hızlandırıyor ve vücut ısınızın yükselmesini sağlayarak daha çok kalori harcamanıza olanak sağlıyor.

Beyaz çay

Diyetisyenlerin ve doktorların diyet yapanlar için tavsiye ettiği beyaz çay, gıdalar tarafından vücuda giren yağın vücut tarafından emilmesini engelleyerek depolanmasına da engel oluyor. Öğle yemeklerinde iki bardak içeceğiniz beyaz çay, vücudunuza giren yağların tutulmasını engeller.

Yukarıda belirttiğimiz kilo verdiren bitki çaylarını diyet listenize eklemenizi öneririz. Diyette kullandığınız ve faydasını gördüğünüz bitki çaylarını, lütfen yorum kısmında belirterek bize destek olunuz…

İlginizi çekebilir:Kekik Suyu İle 1 Ayda 7 Kilo Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Meral C.oglu dedi ki:

    Bunları denemedim ama birkaçı ilgimi çekti deniyecegim. Ben kekik çayını tavsiye ederim☺️

    1. Mor Yaprak dedi ki:

      Değerli Yorumunuz & İlginiz İçin Çok Teşekkürler…