Bebek ya da Çocuk İle Seyahat Edecekler İçin 10 Altın Tavsiye

Bebek ya da Çocuk İle Seyahat Edecekler İçin 10 Altın Tavsiye

Gerek ülkemizde gerek ise dünyada yaz ve kış tatili için gidilebilecek tonla yer var. Haliyle bu eğlenceden bebekli ya da çocuklu aileler de nasibini alsın diye sizler için bir yazı kaleme alalım dedik. Tatil planınıza çocuklarınız da dahil ise veya bir bebeğiniz var ise bu yazımızda sizlere faydalı olabilecek Bebekler Ve Çocuklar İle Seyahat içerikli bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Teşekkürler…

Bebekler & Çocuklar İle Seyahat Edenler İçin 10 Altın Tavsiyemiz;

1) Liste Oluşturun

Özellikle de yeni anne iseniz tatil hazırlığı sizin için bir karışıklık nedeni olabilir. Bu karışıklığı çözümlemenin en iyi yolu güzel bir liste yapmaktan geçer. Bebeğinizin veya çocuğunuzun sevdiği eşyaları veya gerekli bakım malzemelerini unutmamak ve tatilde deniz keyfi yapmak yerine bu eksikleri aramak istemiyorsanız tatil planınızdan bir süre önce listenizi yapmaya başlayın ki, gün gün aklınıza gelebilecekleri listenize ilave edebilin.

2) Seyahat Atıştırmalıkları

Hareket halinde iken çocuklar sıkılabilir veya sıklıkla acıkabilir. Evde yapabileceğiniz ve çocuğunuzun sevdiği atıştırmalıkları tatile çıkmadan hazırlayıp yanınıza alırsanız gezileriniz sırasında çocuklarınıza sunarak gereksiz huysuzlanmalarının önüne geçmiş olursunuz.

3) Faaliyet Seçimi

Tatil planlamanızı yaparken tüm planları kendiniz veya eşiniz için yaparsanız çocuklar tatili size sıkıntılı hale getirebilir. Bu nedenle planlamada dengeyi kurmanız gerekir. Bir gün büyük aktiviteleri yapılırken diğer gün çocuklarla olacak aktiviteleri yapmalısınız.

4) Seyahat Oyuncakları

Hem çocuğunuzun hem de bebeğinizin bağlı olduğu ve çok sevdiği yanında olduğunda rahat ettiği bir obje veya oyuncağı varsa asla onu evde unutmamalısınız.

5&6) İlaçlar ve Koruyucular

Eğer alerjik bir bebeğiniz veya çocuğunuz var ise mutlaka ilaçlarını yanınıza almalısınız. Bunların dışında sivrisinek ısırığı ve benzeri durumlar için de tedbirli olmanızda yarar var. Tatile gitmeden önce bebeğinizin veya çocuğunuzun doktoruna danışarak yanınıza almanız gereken ilaç veya koruyucuları öğrenebilirsiniz. Bu arada mutlaka çocuklar veya bebekler için uygun olan güneş kremleri ve koruyucularını da unutmamalısınız.

7) Uçak Yolculuğu İçin Bunlara Dikkat Edin

Eğer tatil planınız için kullanacağınız araç uçak ise çocuğunuz bu yeni ortamdan biraz rahatsız olabilir. Eğer bebeğiniz var ise kalkış ve iniş sırasında bebeğinizi emzirin veya emziğini ağzında tutun. Bu şekilde kulaklarının maruz kalacağı basınç ve ağrı önlenmiş olur. Bebekler bu durumdan çok rahatsız olabilirler.

Çocuğunuz ile seyahat ediyorsanız mutlaka uçakta geçireceği zaman için yanınızda aktivite araçları olsun. Bir puzzle veya boyama kitabı size yardımcı olacaktır.

Bebeğinizle seyahat ederken pratik ve fazla büyük olmayan bir bebek çantası edinmelisiniz. Bu çantayı yanınızdan ayırmayın ve iyi düzenleyin. Piyasada bu tip pek çok çeşit bölmeli, gözlü seyahat çantası vardır. Büyüklüğüne dikkat edin ki uçakta yanınızda kalabilsin. Biberon, yedek emzik, atıştırmalık, bebek bezleri, ufak bir battaniye mutlaka çantanızda olmalı. Gözleri dikkatlice yerleştirin ki uçakta çantanın içerisinde devamlı bir şeyler arayan bir anne olmayın.

8) Planlama Önemlidir

Tatil planınızı çocuğunuzun alışık olduğu düzene göre ayarlamalısınız. Uyku saatleri ve yemek saatlerini evdekine yakın şekilde tutarsanız çocuğunuzun ve bebeğinizin düzeni bozulmaz ve daha mutlu olacağından sizde tatilinizi rahat geçirebilirsiniz. Çocuğunuzun eğlenmesini sağlayın siz nasıl eğlenmek istiyorsanız o da eğlenmek istiyor.

9&10) En Önemlisi: Sakin Olun Ve Anın Tadını Çıkarın

Çocuklar çok hareketlidir. Bazen yetişemezsiniz hızlarına. Bunu stres haline getirmeyin ve çocuğunuzu gözlem altında tutarak rahat bırakın. İstediğiniz her şeyi bir tatilin içine sıkıştıramazsınız ve hepsini bir anda yapamazsınız. Tatilinizi onu göreceğim, bunu yapacağım şeklinde planlamak yerine olayı akışına bırakmak daha mutlu bir tatil geçirmenize yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: Çocuklar İçin Diş Macunu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.