Aşık Olduğunuz Birisini Unutmanın En Etkili 10 Yolu

10.749
A+
A-
Aşık Olduğunuz Birisini Unutmanın En Etkili 10 Yolu

Şu hayatta herkes illaki bir şeyler yaşayacaktır, yaşamaktadır. Hepimizin hoşlandığı, takılı kalıp unutmak istemesine rağmen hafızasından silip atamadığı birileri muhakkak olmuştur. Geçenlerde bir haber çıkmıştı, “Oğuzhan Koç‘un kendisini terk edip başka bir kadınla aşk yaşamasına çok içerleyen Yağmur Tanrısevsin, hafızasını sildirerek aşık olduğu Oğuzhan Koç ile ilgili anılarını geri dönüşüm kutusuna gönderdi” şeklinde.

Şimdi tabi ki bu haber ne kadar doğru hakikaten orasını bilemiyoruz ama bizim burada söylemek istediğimiz şey, film aleminde (Sanırsam burada gönderme var:) ) böyle bir şey oldukça sıradan olsa da şimdilik  gerçek hayatta bu tarz işlemler, ihtimaller dışı sayılabilir.

O zaman bizim ne yapmamız gerekiyor ki, biz de kendi dünyamızda bu unutma işini hallede bilelim? diyorsanız eğer,  işte tam da size göre bir yazı kaleme almanın zamanı geldi diye düşündük ve sizler için bu yazıyı hazırladık, Buyrun…

İşte Maddeler Halinde Onu Unutmanızı Kolaylaştıracak İpuçları;

 1) Bundan Sonra Arkadaş Kalacağız Diye Kendinizi Kasmayın…

 • Önceden arkadaşınız olsa bile, arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın. Arkadaşça ayrılmış olsanız dahi en azından bir kaç ay görüşmeyi kesin.
 • Onu görünce sağlıklı düşünecek duruma geldiğinizde, hala arkadaş olmayı düşünüyorsanız, belki hal hatır sormaya başlayabilirsiniz.

2) Onun Hakkında İyi Konuşmayı da, Kötü Konuşmayı da Bırakmalısınız…

 • Şunu unutmamalıyız ki, eğer ilişki bitmişse, bitmiş demektir. İki kere iki dört meselesi. Onun hakkında her konuştuğunuzda bu istemeseniz de sizi, onu düşünmeye sevk edecek ve aklınızdan çıkması için gereken süreyi her defasında sıfırlayacaktır.
 • Eğer arkadaşlarınız onun hakkında konu açarsa o zaman da hassasiyetinizi belli ederek konuşmak istemediğinizi belirtin. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki gömmek için dahi konuşurken bir şeyleri öldüremezsiniz, içinizde yaşatmaya devam edersiniz.

3) Onun arkadaşlarıyla ya da Ortak Arkadaşlarınızla Görüşürken Söylediklerinize Dikkat Edin…

 • Bizim tavsiyemiz, onun arkadaşlarıyla bir süre görüşmeye ara vermeniz yönündedir.  Arkadaşlarıyla bir süre görüşmemeye çalışın, kendi arkadaşlarınızla bu süreci atlatmaya gayret edin.
 • Bu şekilde yaparak, hem ortamınızda onunla ilgili konuşulmasına hem de her iki taraf arasında bilgi taşınmasına  ve ağız yoklamalarına izin vermemiş olursunuz.

4) Beyninizi Başka Şeylerle Meşgul Etmeye Çalışın…

 • Yeni bir şeyler öğrenmek için kurslara kayıt olun ya da spor tarzında çeşitli aktivitelere katılarak hem hücrelerinizi hem de beyninizi yorarak onu düşünmesine engel olun.
 • Evinizin de dekorasyonunu ya da en azından düzenini değiştirerek kafanızda eski anıların canlanmasını önlemeye çalışın.

5) Aramayın ya da Ondan Gelen Hiçbir Mesaja vb. Cevap Vermeyin, İletişimi Kesin…

 • Kötü bir şekilde ayrıldıysanız, o vicdanını rahatlatmak için ara sıra seni arayabilir ya da mesaj atabilir. Ne yaparsa yapsın asla aramalarına veya mesajlarına cevap vermeyin.
 • Arkadaş kalarak ayrılmış olsanız bile, aramalara ya da mesajlara cevap vermeniz, 2. maddede de belirttiğimiz gibi, onu unutmak için gereken süreyi her defasında sıfırlayacak ve sizi ister istemez bu acılı sürecin en başına döndürecektir. En azından bir süre iletişim kurmayı aklınızdan çıkarın…
6) Maziyi Hatırlatacak Hiçbir Şeye Bakmayın & Beraberken Dinlediğiniz Müzik, İzlediğiniz Dizi ve Filmlerden Uzak Durun…
 • Bizim Tavsiyemiz, evinizde veya size ait herhangi bir ortamda ona ait ya da onu hatırlatan ne varsa bir an önce kurtulmanızdır. Bir ateş yakarak yakabilir, onların ait olduğu yere yani çöpe atıp kurtulabilirsiniz, tercih sizin. Paketleyip ortalıktan kaldırmak da bir yöntem ama onlar evinizde durdukça içten içe size eskiyi hatırlatmaya devam edecektir bizden söylemesi.
 • Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları, videoları yok edin. Asla ve asla beraberken dinlediğiniz müzikleri dinlemeyin yoksa ne kadar vakit geçerse geçsin 2. maddede yazdığımız unutmak için gereken süreyi sıfırlayarak her şeye baştan başlarsınız.

7) Rastlaşma İhtimali Bulunan Yerlerde Dolaşmayın & Onunla Anılarınız Olan Yerlere Gitmeyin…

 • Onunla vakit geçirdiğiniz mekanlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Bu hem onunla rastlaşma ihtimalinizi azaltır hem de eğer uzak durmazsanız beyniniz size sinema perdesi gibi eskiden onunla geçirdiğiniz güzel vakitleri hatırlatacak ve yok yere üzülerek yine kendinizi heba edeceksiniz. Bunu kendinize yapmamak adına, yeni yerler bulmaya gayret gösterin.

8) Evinize Kapanmayın

 • 7. Maddede Rastlaşma ihtimali olan yerlere gitmeyin dediysek de eve kapanıp ev kuşu olup kendi hayatınızı zehir edin demedik. İlk birkaç gün neyse de, evde kaldığınız süre artmaya devam ettikçe, sizin onu düşünmek için de o kadar bol süreniz olacak demektir.
 • Kaldı ki bir de yataktan çıkmayarak devamlı bir depresyon halinde ne yaptığınız belirsiz bir şekilde yatıyor durumuna geldiyseniz, acilen alarm durumuna geçmeniz gerek çünkü siz düşündükçe yatacak yattıkça düşünecek bir kısır döngüye kısılmış olabilirsiniz. Bir an evvel dışarı çıkıp arkadaşlarınızla hoş vakitler geçirmeye çalışın. Göreceksiniz böylelikle unutmanız daha da kolaylaşacaktır.

9) Dışarı Çıktığınızda Tesadüfen Onu Görürseniz, Görmezden Gelin…

 • Dışarıdayken onunla tesadüfen karşılaştığınız zaman ise görmezden gelmeye çalışın ancak ortamınızda bulunan ortak bir arkadaşınızı bahane ederek ortamınıza gelirse o yokmuş gibi davranarak ona aldırış etmeyin, rahat davranın ve uzun süreli bir konuşma gerçekleştirmekten kaçının.
 • Kendinizi kontrol edemeyecek gibi olursanız nefretinizi yada diğer duygularınızı belli etmeden uygun  bir gerekçe belirterek bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın.

10) Tatile Çıkma İmkanınız Varsa, Tatile Çıkın ya da Bulunduğunuz Yerden Uzaklaşarak Kafanızı Dinleyin…

 • Farklı yerlerde, bambaşka insanlarla tanışmak kesinlikle size iyi gelecektir. Lakin burada da dikkat edilmesi gereken ayrıntı “Daha önce birlikte gittiğiniz bir yer” seçmemeniz olacaktır.
 • Tabii her bünye aynı şekilde çalışacak diye bir şey doğal olarak söz konusu değil. Yani siz inadına gidip, anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz ama yinede bizden size tavsiye bunu en az üç dört ay ertelemeniz yönündedir.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Unuttuğumuz ya da size göre bu yazıda bu da olmalı dediğiniz maddeleri aşağıdaki yorum kısmında belirtirseniz, yazıyı güncelleyerek daha kapsamlı ve yararlı bir hale getirebiliriz. Umuyoruz ki hayatta her şey istediğiniz gibi olur. Sağlıklı, Huzurlu ve Mutlu bir ömür geçirirsiniz. Teşekkürler…

İlginizi Çekebilir: Uzun & Mutlu Bir İlişkinin, Olmazsa Olmazları İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. YorgunKZ dedi ki:

  İyi guzel yazmşsnzda unutmak o kadar kolay değil ki:((

  1. Mor Yaprak dedi ki:

   Biz Sizin İçin Elimizden Geleni Yapmaya çalışıyoruz, Gerisi Hayatın Kendisi Maalesef 🙁